Malotira-Řecký horský čaj

malotira 3Malotira (Sideritis Syriaca) pochází z Řecka- je velmi oblíbená většinou známá také jako řecký horský čaj.

Malotira je vlastně druh řeckého horského čaje má ale více chuťových i léčivých látek.

List léčivých účinků malotiry na lidský organismus je hodně   dlouhý a její vůně je velmi příjemná.

Malotira celkově posiluje imunitní systém, působí na detoxikaci, protizánětlivost, je silným antioxidantem, dezinfikuje, zabíjí bakterie, povzbuzuje, je močopudná a tím pomáhá při hubnutí.

Dále působí na alergie, při problémech s dýcháním, snižuje bolesti a odstraňuje pocit úzkosti.

Malotira je jednou z mála bylinek, které lze používat trvale a v jakémkoli množství bez nežádoucích účinků!

Esenciální oleje a čaje z malotiry působí silně protibakteriálně, posilují kosti a zabraňují osteoporóze. Pro dosažení nejlepších účinků se doporučuje pravidelné pití čaje z malotiry (řeckého horského čaje).

Pro velký obsah antioxidantů je využívána často v kosmetice v proti-stárnoucích krémech a pleťových vodách. Malotira zároveň udržuje přirozenou barvu vlasů a zabraňuje tak jejich bělení. Používá se také na popáleniny, kožní infekce a mnohé další.

Čaj uvařený z malotiry bude při pravidelné konzumaci udržovat vaše zažívací ústrojí v absolutním pořádku.

Pro dosažení nejlepších účinků se doporučuje pravidelné pití čaje z malotiry (řeckého horského čaje). Nejlepší důkaz o účinnosti malotiry ale podá kterýkoli starý Řek. Jestliže se jich zeptáte čemu vděčí za své zdraví, určitě vám odpoví, že rádi pijí malotiru.

Pro velký obsah antioxidantů je využívána často v kosmetice v proti-stárnoucích krémech a pleťových vodách. Malotira zároveň udržuje přirozenou barvu vlasů a zabraňuje tak jejich bělení. Používá se také na popáleniny, kožní infekce a mnohé další.

Bylinka je také účinná při léčbě celé řady onemocnění dýchacích cest, odstraňuje stres a léčí nachlazení. Zmírňuje všechny tělesné bolesti a bolesti hlavy.

Malotira má speciální a velmi příjemnou vůni. Čaj z malotiry je velmi chutný.

Botaniské jméno: Sideritis Syriaca (Malotira) Známá jako: Řecký horský čaj, je- antivirová, antibakteriální, diuretikum, tonikum, antioxidační, protiplísňová, protizánětlivá, podporuje imunitní systém a pomáhá při nachlazení.

Z historie o Malotiře (řecký horský čaj)

malotiraŘecký horský čaj (Malotira) je znám již od prvního století před Kristem. Jméno (Sideritis) pochází ze schopnosti léčit rány způsobené železem (sideritis je řecky železo).

Podle řecké tradice byla bylinka používána jako všelék na jakoukoli nemoc. Malotira ničí všechny druhy škodlivých bakterií, posiluje imunitní systém, dodá tělu energii a svěžest je vynikající při nachlazení a dokonce léčí i oční problémy, jestliže se oči vyplachjí čajem z malotiry pravidelně.

Bylo provedeno několik výzkumů, které odhalily 99 druhů účinných látek v malotiře. Během výzkumů bylo také zjištěno, že lze konzumovat neustále velké dávky malotiry bez nežádoucích účinků. To znamená že se jedná o ideální bylinku na posílení těla, imunitního systému a obecného dobrého pocitu.

Nedávné lékařské studie také ukázaly, že malotira je účinná v boji s rakovinou, léčí a zabraňuje osteoporóze.

Sběr a ochrana Malotiry

malotira 2

Malotira nejlépe roste ve skalnatých oblastech s nadmořskou výškou okolo 800 m.n.m. V současné době je malotiru možné sbírat v divoké přírodě na Krétě a to pouze na zvláštní povolení.

Většina malotiry, kterou dovážíme pochází stále z divoké přírody. Díky tomu je také její kvalita velmi vysoká.

Malotira je celosvětově velmi oblíbená. Je po ní vysoká poptávka v Itálii, Belgii, Anglii i Německu. Díky tomu se malotira také se dnes již cíleně pěstuje po celém Řecku.

Malotira (řecký horský čaj) prodej

Kliknutím zde se dostanete přímo do našeho eshopu, kde můžete koupit malotiru- řecký horský čaj a další čaje a bylinky.

Malotira-Řecký horský čaj
4.06 (81.11%) 18 votes