Řecká kuchyně

Řecká kuchyně

Řecká kuchyně geograficky patří ke středozemní kuchyni. Je založena na čerstvých ingrediencích – bylinkách, zelenině, řeckém olivovém oleji a jednoduchosti přípravy pokrmů.

Recepty na přípravu některých řeckých pokrmů jsou uvedeny v samostatných záložkách. Řecká kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě a obsahuje hodně zdraví prospěšných a přitom velmi chutných jídel.

Světoznámý je řecký sýr „feta“ u nás známý jako ,,balkánský sýr“, který je častou složkou různých salátů, ale i pokrmů teplé kuchyně. Charakteristickou a naprosto nezbytnou ingrediencí řeckých pokrmů je řecký olivový olej.

BEZMASÉ  ŘECKÉ  JÍDLO  A  SALÁTY

Mezi nejoblíbenější bezmasé řecké jídlo patří „saganaki“, což je smažený plátek sýru feta obalený ve strouhance. Smaží se na olivovém oleji. Jako příloha se podávají většinou „tzatziki“, které se připravují z jogurtu a okurky. Atraktivní jsou také řecké saláty a dresinky. Tradiční řecký salát politý řeckým extra panenským olivovým olejem nebo speciálně připraveným dresinkem je v nabídce snad všech řeckých restaurací.

MASITÉ  ŘECKÉ  JÍDLO

Oblíbeným masitým jídlem je „musaka“ obsahující hlavně lilek, brambory nakrájené na plátky a mleté maso. K přípravě se používá také olivový olej.

Ohodnoťte tuto stránku